על הטיפול

בטיפול אני משלבת כלים ותובנות מן הגישה הדינמית-ממוקדת, ידע רב אשר רכשתי במחקר פסיכולוגי, בעיקר בנושא של חוזקות אישיות וצמיחה לאחר משבר, יכולת התבוננות בגוף-נפש אשר מבוססת על תרגול מדיטציה והכרות רבת שנים עם קשיים ומצוקה הנמצאים על קו התפר שבין רפואה לפסיכולוגיה. אבל אלו הן רק "כותרות", הייתי רוצה לספר לך קצת על מה שקורה בטיפול ואיך זה עובד.

 

איך הטיפול עובד –  הטיפול מתקיים בשיחה במפגשים פנים אל פנים. לעיתים ניתן להעזר גם בהתכתבות. בעזרת שימוש בזיכרונות מוקדמים, בחלומות ומתוך דיאלוג פעיל בין המטפל והמטופל, מאותר המוקד הטיפולי. מוקד זה הינו דפוס חשיבתי-רגשי המלווה ומכוון את התנהגות הפונה והתנסויותיו. המוקד גם קשור לפנייה לטיפול ולמצוקה שהפונה חווה. במקביל לאיתור המוקד הטיפולי אנו מאתרים גם את ליבת החוזקות של הפונה. חוזקות אלו הם משאבים אישיים אשר סייעו לאדם להתמודד בעבר עם מצוקה ועשויים לסייע לו גם בהווה. הטיפול כולל עיבוד של המוקד הטיפולי כפי שהוא משתקף בהקשרים שונים, כך שמתקבלת הבנה מוחשית של האופן בו הוא משפיע על התנהלות הפונה, מגביל את חופש הבחירה שלו ואת האפשרות שלו לתת ביטוי לחוזקות שלו. הבנה זו מהווה בסיס להרחבת אפשרויות הבחירה בתוך מצבי משבר ולביצוע שינויים בפועל.

 

אני מזמינה לטיפול את מי שמעוניין להבין את הבסיס לכאב, סבל ותסכול כמו גם את מה שמקדם את השמחה, הרווחה והסיפוק בחיים. התהליך עשוי להיטיב איתך באופן משמעותי, אך הוא אינו קל. הוא דורש מחוייבות ונכונות להשקיע מאמץ ואומץ לבצע שינויים. עם זאת, מאחר והטיפול שאני מציעה הוא ממוקד, ברוב המקרים הוא גם קצר או קצוב בזמן.

הטיפול המוצע מתבסס על שיחות המתקיימות בפגישות פנים-אל-פנים, על התכתבות באמצעות המייל, או על שילוב בין שני אפיקים אלו.

הפגישות מתקיימות בפרדס-חנה (באיזור תחנת הרכבת).

ליצירת קשר
טל. 052-5735227
דואר אלקטרוני:
iritblv@gmail.com